A temetői kereszt megáldása

A temetői kereszt megáldása

Kereszt
A temetői kereszt

2015. szeptember 13-án, a 9:00 órai szentmisét követően körmenetben vonultunk a felújított temetői kereszthez. Az ünnepi menet közben énekeltük: Mi pedig dicsekedjünk Urunk, Jézus Krisztus keresztjében. Benne van a mi üdvünk, életünk és feltámadásunk.

 

 

DSC01398
Kapás László atya

A kereszt megáldása előtt elhangzott egy szentírási részlet, Kapás László ny. zebegényi plébános pedig röviden szólt a kereszt misztériumáról.

 

 

 

Attila atya megtömjénezi a keresztet
Attila atya megtömjénezi a keresztet

Ezt követően Attila atya megáldotta a keresztet és megtömjénezte. Az énekkar Gyarmati Nóra kántor vezetésével elénekelte az egyik legősibb kereszthódolati éneket: Crucem tuam adoramus Domine (Keresztednek hódolunk, Urunk, és szent feltámadásodat dicsérjük és áldjuk. Mert íme, a kereszt miatt jött öröm az egész világba).